Creator Ośrodki Medyczne
Poradnia leczenia bólu
Leczenie przewlekłego bólu o charakterze stałym, który jest wysoce uciążliwy dla pacjenta.

bol-karku

 

 

Poradnia prowadzi pełen zakres leczenia przewidzianego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zaplecze technologiczne i wyposażenie w urządzenie do kriiolezji pozwala w ramach tego samego zakresu świadczeń, realizować terapie wykorzystujące niskie temperatury do oddziaływania bezpośrednio na układ nerwowy.

tick

pełny zakres leczenia przewidziany przez NFZ,

tick

Kriolezja – metoda, która polega na wykorzystaniu niskich temperatur do działania na wybrane struktury układu nerwowy w celu wyeliminowania bólu,

tick

terapie z wykorzystaniem leków aplikowanych bezpośrednio do tkanek,

tick

akupunktura – łagodna terapia nie obciążająca pacjenta lekami.

 

1

Wizyta w poradni leczenia bólu

Skierowanie do poradni leczenia bólu jest wystawiane przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Skierowanie jest ważne do momentu zarejestrowania w poradni w kolejce oczekujących.

2

Umówienie na wizytę

Konkretna godzina wizyty jest dopasowana do możliwości pacjenta. Na wizytę należy zabrać zgromadzoną dotychczas dokumentację, m.in.: wyniki rezonansu magnetycznego, zdjęcia rentgenowskie czy inne konsultacje lekarskie.

3

Badanie

Lekarz specjalista zbiera wywiad w zakresie objawów chorobowych i dolegliwości bólowych. Możliwa jest  pogłębiona diagnostyka np. badania laboratoryjne, zdjęcia RTG oraz wykonanie USG stawów.

4

Harmonogram

Ustalenia zebrane podczas wywiadu pozwalają dopasować indywidualnie formę terapii: leczenie farmakologiczne, sterydy, leki podawane do stawów, kriolezja.

Wskazania dla osób:

wskazaniapo ciężkich schorzeniach układu nerwowego

wskazaniaz bólami nowotworowymi,

wskazaniaktóre, nie potrafią sobie poradzić z dolegliwościami bólowymi przy zastosowaniu podstawowych środków farmakologicznych,

wskazaniaz zespołami bólowymi kręgosłupa,

wskazaniaz zespołem bolesnego barku, łokcia tenisisty i golfisty.

Lekarze