Creator Ośrodki Medyczne

Nasza Akademia: czy dieta jest zdrowa?

akademia_zdrowia_12_12_16

Akademia Zdrowia

Grudniowe spotkanie w ramach Wrocławskiej Akademii Zdrowia będzie poświęcone wpływowi diety na zdrowie.

Od dawna wiadomo, że jedzenie może być szkodliwe, zwłaszcza to mocno przetworzone, ale może też mieć leczniczą moc. Najlepiej chyba związek między zdrowiem a dietą ujął niemiecki filozof Ludwig Feuerbach, który twierdził, że człowiek jest tym, co je.

A zatem co jeść, by być zdrowym? Jaka dieta pomoże nam zapobiegać chorobom? Co jeść, by uniknąć zawału serca, udaru mózgu czy cukrzycy? Jakie produkty na naszym talerzu pomogą nam zachować dobrą formę?

O tym będą mówić lekarze specjaliści. Prelekcję “Dieta jako sposób na zapobieganie chorobom cywilizacyjnym” wygłosi dr Dorota Różańska z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. O wpływie sposobu odżywiana na kondycję serca będzie mówił kardiolog dr hab. Dariusz Kałka z Uniwersytetu Medycznego, a dr Ewa Krawiecka­-Jaworska, lekarz rodzinny, wyjaśni, jak powinni się odżywiać chorzy na cukrzycę.

Spotkanie w ramach Wrocławskiej Akademii Zdrowia od­będzie się 12 grudnia w klubie Creator Strefa Spotkań przy ul. Szybowcowej 23 we Wrocławiu o godz.18.00.

Naszym Czytelnikom przy­pominamy, że aby otrzymać bezpłatne zaproszenie, trzeba zebrać dwa kupony drukowane przez Gazetę Wrocławską i przynieść je do naszej redakcji przy ul. św. Antoniego 2/4 (Pasaż Pokoyhof, wejście B, 3 piętro).

Prenumeratorzy nie muszą zbierać kuponów.

Zaintereso­wanych prosimy jednak o telefon pod nr 71 37 48 115 lub na bezpłatną infolinię 800 116 231.

Akademia Zdrowia to cykliczne spotkania ze specjalista­mi, które poświęcamy zagadnieniom związanym z różnymi dolegliwościami i schorzenia­mi. Cieszą się zawsze wielkim zainteresowaniem.