Creator Ośrodki Medyczne
DBC Solutions International Clinical Meeting
AWF we Wrocławiu - 02.06.2016 r. godz. 10.oo bud. P-4 przy al. Paderewskiego 35

Konferencja Szkoleniowa „DBC Solutions International Clinical Meeting”

awfUprzejmie informujemy, że w dniach 3–4 czerwca 2016 roku, Firma DBC Solutions Ltd. organizuje we Wrocławiu – po raz pierwszy w Polsce – Konferencję Szkoleniową  „DBC Solutions International Clinical Meeting” dla przedstawicieli placówek medycznych z całego świata, stosujących metodę DBC /Documentation Based Care/ w leczeniu i rehabilitacji patologii  układu mięśniowo – szkieletowego.

DBC jest uniwersalną metodą diagnozowania i analizy stanu funkcjonalnego pacjenta oraz programowania indywidualnej terapii, opartej o aktualny stan wiedzy naukowej, dającej obiektywną ocenę wyników.

Z tych powodów metoda DBC może stać się skutecznym narzędziem do pomiaru efektów leczenia, przynosząc tym samym konkretne korzyści w wymiarze społecznym i finansowym.

Chcąc wykorzystać obecność twórców metody DBC we Wrocławiu, Wydział Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – pod Patronatem J.M. Rektora AWF we Wrocławiu – organizuje w dniu 02.06.2016 r. o godz. 10.oo w budynku P-4 przy al. Paderewskiego 35  panel dyskusyjny poprzedzony „Złotym Wykładem” pt. „Wpływ aktywnej terapii DBC w połączeniu z podejściem kognitywno – behawioralnym na wyniki usprawniania osób z zespołami bólowymi układu mięśniowo -szkieletowego”. Wygłosi go wybitny lekarz, specjalista w dziedzinie leczenia schorzeń układu mięśniowo szkieletowego, profesor epidemiologii Uniwersytetu w Helsinkach, dr Simo Taimela, dyrektor medyczny DBC International z Finlandii.

Bezpośrednio po wykładzie odbędzie się panel dyskusyjny nt. efektywności ekonomicznej wynikającej z finansowania metod fizjoterapeutycznych o udokumentowanej skuteczności klinicznej ze środków publicznych, podczas którego eksperci z DBC Solutions odpowiadać będą na pytania zaproszonych przedstawicieli towarzystw naukowych oraz osób, organizacji i instytucji uczestniczących w procesie finansowania polskiego systemu ubezpieczeń  zdrowotnych i społecznych.

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane problematyką leczenia i rehabilitacji schorzeń układu ruchu do uczestnictwa w tym wydarzeniu!

Wykład ma charakter otwarty!