Creator Ośrodki Medyczne

Frau aktuell o terapii hiperbarycznej z Schumacherem w tle

Poniżej przedstawiamy tłumaczenie artykułu:

Nowa terapia Michael Schumacher

Czy w końcu jest nadzieja?

Opisy Zdjęć:

To prawie niewiarygodne! Lekarzowi kliniki uniwersyteckiej udało się dokonać medycznego cudu – za pomocą metody, której zastosowanie byłoby możliwe również u byłego kierowcy formuły 1.

Wybawca: w tej komorze hiperbarycznej dr Paul Harch leczył małą Eden.

Pacjentka: Po wypadku Eden była podłączona do respiratora, dziś ma się dobrze (Abb.).

 

Terapia tlenowa mogłaby mu pomóc

Dla jego fanów i najbliższych mogłaby to być wspaniała wiadomość. Być może w przypadku Michaela Schumachera (48) jest nadzieja – w końcu!

Nadzieją jest nowoczesna terapia. Pacjentowi podaje się za pomocą sondy nosowej tlen w komorze hiperbarycznej. Dzięki temu jego zawartość we krwi drastycznie wzrasta, a następnie powraca do normalnego stanu.

Za pomocą tej terapii dr Paulowi Harcha z Kliniki Uniwersyteckiej w Lozannie udało się dokonać medycznego cudu: wyleczył uszkodzoną tkankę mózgową małej Eden. Dwuletnia dziewczynka wpadła do basenu, została znaleziona dopiero po 15 minutach. Po wypadku nie mogła chodzić, mówić ani nie reagowała na głos. Na szczęście jest to  już historią – dziewczynka jest już zdrowa!

 

Według dr Paula Harcha ta terapia mogłaby zostać zastosowana u Michaela Schumachera, który w grudniu 2013 roku doznał poważnego urazu mózgu na skutek wypadku na nartach! „Musiałbym znać więcej szczegółów w tej sprawie, ale przy tego rodzaju urazach zasadniczo obowiązuje zasada: tak, to możliwe”, wyjaśnia specjalista od urazów mózgu.

Co za niesamowita wiadomość! Ta terapia mogłaby być może przynieść dla rodziny Schumachera długo wyczekiwany przełom. Przykłady dr Paula Harcha czynią tą terapię jeszcze bardziej namacalną. „Leczyliśmy z powodzeniem pacjentów, którzy doznali urazów mózgu wiele lat wcześniej”, mówi lekarz.

To słowa, które są bliskie sensacji. Także ze względu na fakt, że od czasu wypadku byłego kierowcy formuły 1 minęły już ponad 3 lata. Jednak być może jest jeszcze nadzieja!

Nowa terapia mogłaby oznaczać dla Corinny (48) i Michaela (48) Schumacherów długo wyczekiwany przełom.

Skan magazyny Frau Aktuelle